Akademia Sowy Mądrali

„Teatralna Akademia Dobrych Manier imienia Sowy Mądrali” to niezwykły, interaktywny program edukacyjny, stworzony w oparciu o badania opinii dzieci oraz liczne konsultacje z psychologami i pedagogami, którego celem jest zapoznawanie dzieci z zasadami savoir-vivre.
Nowatorski charakter programu polega na przewrotnym odwróceniu ról – głównymi bohaterami i nauczycielami dobrego zachowania (jakiegokolwiek aspektu życia miałoby ono dotyczyć), stają się dzieci uczestniczące w programie. Postacie, pojawiające się w trakcie barwnego widowiska, okraszonego mnóstwem znakomitych piosenek, wierszyków i zabaw – mają za zadanie pobudzać wyobraźnię dzieci, ukierunkowywać ich myślenie i kształtować właściwą ocenę sytuacji.

Program składa się z trzech części. Pierwsza – zatytułowana „Każdy powie mojej mamie, że mam dobre wychowanie”, w sposób interaktywny uczy dzieci  podstawowych grzecznościowych zwrotów i zachowań. Druga pt. „O kozie, która kłamczuchą była i na dodatek się tym szczyciła”, porusza drażliwy temat kłamstwa, oszukiwania i cwaniactwa w celu osiągnięcia własnych korzyści. Trzecia – „O tym jak świnka Malwinka z miasta Londynka brzydko siorbała przy
stole mocząc swe nogi w rosole” – porusza kwestię objadania się niezdrową żywnością i brzydkimi zachowaniami wśród dzieci podczas jedzenia. Każde przedstawienie z udziałem dzieci kończone jest kilkunastominutową ŚMIECHOTERAPIĄ, powodującą wyzwolenie niezwykle pozytywnej energii, skutkującej lepszym i pełniejszym przyswojeniem istoty poruszanych zagadnień.

Ogromnym atutem programu jest niemal całkowite wyeliminowanie bariery pomiędzy widzem a artystą. Dzieci czynnie uczestniczą w spotkaniu – bawią się, śpiewają, odgrywają scenki. Stają się równoprawnymi członkami niezwykłego wydarzenia. Inwestycja w dobre wychowanie dojrzewa niezwykle szybko i wydaje najwspanialsze owoce! Kulturalny przedszkolak zyska sobie sympatię rówieśników i dorosłych, stanie się pewny siebie i otwarty na innych.
Dobrze wychowany uczeń będzie lubiany przez kolegów i koleżanki, bez trudu i krępującego lęku odnajdzie się w każdej sytuacji, która dotąd mogła mu się wydawać trudna, wstydliwa, stresująca…

Posłuchaj woogie – boogie „Czarodziejska miotła”